7. prosince 2016

Studentská cena České národopisné společnosti

Povaha a cíle Studentské ceny České národopisné společnosti

Zřizovatelem ceny je Česká národopisná společnost, z. s. (dále jen ČNS).

Cílem Studentské ceny ČNS je podpora vědecké práce mladých badatelů – studentů etnologie a příbuzných oborů na VŠ.

Studentská cena ČNS má povahu veřejného ocenění spojeného s finanční odměnou.

ČNS si vyhrazuje možnost Studentskou cenu nevyhlásit.

Podmínky k účasti v soutěži

Přihlášená práce má etnologické téma. - Přihlášená práce je založena na vlastním výzkumu (terénním, archivním, muzejním), popřípadě zpracovává závažný teoretický nebo metodologický problém z oblasti etnologické vědy.

Studentská cena ČNS se uděluje ve dvou kategoriích – za nejlepší bakalářskou a za nejlepší diplomovou práci.

Do soutěže jsou přijímány bakalářské nebo diplomové práce obhájené v posledních dvou kalendářních letech před vyhlášením soutěže na daný rok (tj. pro soutěž vyhlášenou na rok 2017 práce obhájené v letech 2015, 2016 a do konce února 2017).

Bakalářská či diplomová práce musí být zaslána elektronicky na e-mailovou adresu info@narodopisnaspolecnost.cz do řádně vyhlášeného termínu, tj. vždy do konce února daného roku.

Práce musí být do soutěže zaslány svými autory a s vědomím katedry/ústavu na VŠ, na níž/němž byly vytvořeny a obhájeny. Vědomí katedry/ústavu se dokládá písemným souhlasem zástupce vedení dané instituce a přiložením kopie posudku vedoucího a oponenta dané práce. Uvedené dokumenty je nutno zaslat v elektronické podobě na výše uvedenou adresu spolu s přihlašovanou prací.

Žádná práce nesmí být do soutěže přihlášena více než jednou.

Práce musejí být v souladu s Etickým kodexem ČNS.

Hodnocení

Práce zhodnotí porota složená z odborníků, členů ČNS, kteří jsou jmenováni Hlavním výborem ČNS. Výsledky budou zveřejněny a vyhlášeny na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici, v Národopisném věstníku a na internetových stránkách ČNS.

Nejlepší bakalářská práce bude oceněna diplomem a finanční odměnou ve výši 3 000 Kč, nejlepší diplomová práce pak diplomem a odměnou ve výši 5 000 Kč.