1. listopadu 2016

Veronika Čapská vystoupí s přednáškou na University of Cambridge

Ve středu 23. listopadu vystoupí naše vyučující a spolupracovnice Katedry obecné antropologie doktorka Veronika Čapská na Newnham College prestižní University of Cambridge s přednáškou na téma Homosocial correspondence ties in the early modern Habsburg monarchy from anthropological perspectives (anotace ke stažení). Gratulujeme!

Veronika Čapská z FHS UK vystoupí s přednáškou na University of Cambridge

Mgr. Veronika Čapská, Ph.D., je zaměstnankyní Katedry obecné antropologie FHS UK a vedoucí redaktorkou odborného recenzovaného časopisu Dějiny - Teorie – Kritika. Ve své pedagogické a vědecké činnosti se zaměřuje na historickou antropologii raného novověku, teorii a metodologii historických věd, dějiny askeze a zbožnosti, antropologii daru, dějiny překladu, gender history a paměťová studia.