23. ledna 2017

Letošní 8.ročník Mezinárodního filmového festivalu AntropoFEST se uskuteční ve dnech 27.1 a 28.1.2017 - tentokrát v nových prostorách Kina Pilotů (http://www.kinopilotu.cz/) v pražských Vršovicích.

Celkově se můžete těšit na 18 snímků z celého světa.

Podrobný program naleznete zde

Novinkou oproti minulým ročníkům bude několik debat a diskuzí nad rozličnými tématy.

Jednou z debat s názvem Etnografie-film-dokument bude moderovat náš dlouholetý spolupracovník Michal Pavlásek s hosty Jaroslavou Panákovou a Ivem Bystřičanem. Zde krátká anotace:

Etnografický film tvoří jednu z možných cest reprezentace práce antropologů a etnologů, skrze kterou se pokouší porozumět světu kolem nás. Podobné snažení je ovšem typické rovněž pro filmové dokumentaristy, kteří velmi často dovedou poodkrýt znaky současné společnosti a vhodnou formou je následně šířit mezi veřejnost. Oba tábory zároveň spojuje neustálá reflexe vlastního snažení vycházející ze svého marginálního postavení - hledání vlastní tvůrčí identity. Společně s hosty debaty se pokusíme přiblížit specifika a pozadí vizuální antropologie a dokumentaristiky, artikulovat možné vzájemné zdroje inspirace a uvažovat možnosti a formy spolupráce.

Další debatu bude moderovat Pavel Borecký. Níže info :

Etno-film: Mezi tradicí a experimentem. Historička a filmařka Elena Danilko bude diskutovat se zkušenými vizuálními antropology Frode Storaasem a Jevgeny Aleksandrovem o významu záchranné antropologie pro současný etnofilm, o specifičnosti „severské“ filmové školy a přitažlivosti pracovat mimo zavedené hranice.

A v neposlední řadě se můžete těšit na debatu nad uvedenými filmy - These objects, these memories s Mgr. Vítem Zdrálek, Ph.D.z České asociace pro africká studia. Druhým filmem, který bude komentovat Mgr. Kateřina Mildnerová, rovněž z České asociace pro africká studia, bude Between islam and sacred forest.

Těšíme se na Vás.

Dear friends of anthropology,

8th annual volume of AntropoFEST will take place from 27.1. to 28.1.2016 at cinema Kino Pilotů (www.kinopilotu.cz, Donská 168/19, Praha 10, Vršovice) - its a new place!!.

Part of the festival will be some debates and discussion:

debate with the title Etnography - film - document, also discussion with authors of the movies and discussion with colleagues from Czech association for african studies.

We are really looking forward to you.